Soutěžíme v jazycích

V každém školním roce probíhají na naší škole jazykové soutěže. Ani ve stávajícím školním roce tomu nebylo jinak.

Dne 14. 12. 2022 proběhl 3. ročník Školního kola soutěže v českém jazyce. Kromě náročnějších mluvnických úkolů byla součástí zadání i slohová práce. Nejúspěšnějšími řešitelkami byly třeťačky Barbora Vojtěchová (1. místo) a Adéla Adamčíková (3. místo) a žákyně 1. ročníku Zuzana Novotná (2. místo).

Ve středu dne 25. ledna 2023 se konalo školní kolo Olympiády v anglickém jazyce. Do soutěže se přihlásilo 28 žáků z prvních, druhých a třetích ročníků. Soutěž měla celkem tři části: poslech s porozuměním, čtení textu s porozuměním a konverzaci. Na 1. místě se umístil druhák Robin Langer, 2. a 3. příčku obsadili třeťák Tomáš Lukáč a třeťačka Barbora Vojtěchová.

Dne 27. ledna 2023 se uskutečnilo školní kolo Olympiády v německém jazyce. Do soutěže se přihlásilo 14 žáků z druhých a třetích ročníků školy. Soutěž obsahovala celkem čtyři části: poslech s porozuměním, čtení textu s porozuměním, gramatiku a konverzaci. První tři místa obsadily dívky ze třetího ročníku: Alexandra Klempířová, Barbora Vojtěchová a Kristýna Karešová.

Všichni úspěšní žáci byli odměněni věcnými dárky z prostředků zřizovatelů školy.

Vítězům blahopřejeme a všem zúčastněným děkujeme za zájem o jazykové vzdělávání.