Organizace rautu jako součást praktické maturitní zkoušky

Letošní maturantka Zuzana Vítková před sebou měla v lednu tohoto roku důležitý úkol: připravit a zorganizovat raut, jehož objednavatelem byla Dopravní fakulta Jana Pernera Univerzity Pardubice.

Napsala nám, jak celá akce probíhala a jak ji poté hodnotila.

„Dne 12. 1. 2023 se v jídelně naší školy uskutečnil raut při příležitosti setkání učitelů univerzity třetího věku.

Rautu se zúčastnilo 38 osob. Pro hosty byl připraven teplý i studený bufet a zákusky z naší cukrárny. U nápojového stolu nabízeli naši studenti hostům teplé i studené nápoje.

Raut byl součástí mé praktické maturitní zkoušky. Aby vše proběhlo tak, jak má, byla potřebná i pomoc mých spolužáků. Studenti 1. a 4. ročníku oboru hotelnictví a cestovní ruch a 3. ročníku oboru kuchař-číšník mi pomáhali s přípravou místnosti, rautového stolu, obsluhou teplého bufetu, nápojového stolu a obsluhou hostů.

Vše proběhlo bez problémů a hosté odcházeli spokojeni.“