Naši žáci získávají speciální dovednosti

Již tradičně naše škola organizuje pro zájemce z řad studentů základní barmanský a baristický kurz.

Základní barmanský kurz, vedený panem Martinem Smolným, se uskutečnil v posledním týdnu před vánočními prázdninami. Kurz provedl frekventanty napříč světem nápojové gastronomie. Již od prvního dne studenti míchali klasické míšené nápoje a v posledním dni museli prokázat základní barmanské dovednosti a složit zkoušku. Všem účastníkům se podařilo certifikát získat. Učinili tak první krok k dalšímu zvyšování své kvalifikace v oboru.

Ve dnech 25. ledna a 26. ledna 2023 se na naší škole konal Základní baristický kurz, ve kterém předával své zkušenosti žákům pan Tomáš Zahradil. Seznámil žáky, zájemce o tuto problematiku, se základními baristickými dovednostmi. Každý absolvent kurzu si vyzkoušel přípravu různých druhů káv, a to i zajímavými alternativními způsoby. Všech 17 účastníků bylo úspěšných, složilo zkoušku a získalo certifikát České barmanské asociace.

Účastnice kurzu Natálie, žákyně 3. ročníku oboru cukrář, zhodnotila kurz takto:

„Baristický kurz jsem si vybrala, protože jsem se chtěla naučit něco nového a věděla jsem, že mě to posune dál. Moc mě to bavilo, naučila jsem se spoustu nových věci a díky certifikátu mám otevřenou spoustu dveří. Pan Zahradil se k nám choval velmi pěkně, nechal nás si všechno vyzkoušet, a když jsme potřebovali, tak nám poradil.“