Žáci si vyzkoušeli práci poslance v praxi

V úterý 12. listopadu 2019 se vybraní žáci oboru Veřejnosprávní činnost zúčastnili 6. dětské konference „Dnes jsem jako poslanec“ v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. Letošním tématem již tradiční akce pořádané pod záštitou nadačního fondu Modrá rybka bylo znovuzavedení nepřímé volby prezidenta ČR. Žáci a jejich učitelé obdrželi s předstihem návrh usnesení, který ve škole prodiskutovali, a připravili si vlastní pozměňovací návrhy, o kterých během rozpravy diskutovali se žáky dalších škol v prostorách jednacího sálu Poslanecké sněmovny PČR. Poté hlasovali o návrhu usnesení. V odpolední části konference proběhla debata s několika poslanci z různých parlamentních stran.

Reportáž z konference můžete zhlédnout ve Zprávičkách na ČT D z 13. 11. 2019 (https://decko.ceskatelevize.cz/zpravicky).

dav