Žáci píšou na web

Jak se naše oblíbená němčinářka stala Pardubickou Ámoskou 2020

Ve čtvrtek 20. února 2020 jsme se s paní učitelkou Janou Jeřábovou vydaly do Senátu Parlamentu ČR, kde se konalo krajské kolo ankety Zlatý Ámos. Žáci základních a středních škol našeho kraje nominovali do tohoto regionálního kola celkem 7 pedagogů.

Naším úkolem bylo sestavit obhajobu paní učitelky a přednést ji před čtyřčlennou porotou, která nám kladla různé doplňující otázky: například jak probíhají naše hodiny německého jazyka a jak se chová naše paní učitelka při vyučování i mimo něj. Naše charakteristika porotu zaujala (tedy hlavně náš výrok o tom, že „z ní máme strach, ale takovej ten dobrej“). Naše argumenty byly podle porotců dobře připravené, přesvědčivé a dobře prezentované. Měly jsme obrovskou radost, že díky tomu se paní učitelka stala Zlatou Ámoskou Pardubického kraje. Toto ocenění si opravdu zaslouží, protože je obětavá, má smysl pro humor, je ke všem spravedlivá a naučí.

Na semifinále, které se koná 11. března 2020, bude prezentovat 3 věci, které by měly vyjádřit vzájemný vztah mezi ní a jejími žáky.

Všichni, kteří paní učitelku nominovali, doufají, že postoupí do samotného finále a vyhraje!

Adéla a Tereza, studentky 4. ročníku