Skutečně zdravá škola

SKUTEČNĚ ZDRAVÁ LABSKÁ ŠKOLA

Tak i my už jsme součástí projektu Skutečně zdravá škola. Zapojili jsme se jako první střední škola v celém Pardubickém kraji.

Je nám blízká vize projektu, aby děti jedly nejen zdravá, ale také chutná jídla. Velký důraz klademe na to, aby naši žáci věděli, jak se jídlo připravuje a odkud pocházejí použité suroviny. Je u nás samozřejmostí, že se snažíme co nejvíce vařit z čerstvých, sezónních potravin a vyhýbat se přemíře lipidů a sacharidů.

V hodinách nauky o výživě a o potravinách sbírají žáci teoretické informace o produktech, nabyté vědomosti pak využívají v předmětech zaměřených prakticky. Při výuce základů přírodních věd je v sekci ekologie probíráno, jak by se měl člověk chovat k přírodě. Poněvadž bydlí většina studentů ve městě, rozhodla se škola, že postupně zřídí na svém pozemku zelinářskou zahrádku, o kterou se žáci budou od jejího založení starat.

Projekt Skutečně zdravá škola stojí na svém počátku, ale slibuje všem mnoho různých aktivit, s kterými vás budeme průběžně seznamovat.

FOOD REVOLUTION DAY  - jsme zapojeni do mezinárodní akce pořádané Jamie Oliverem

Dnes je ten den!

Food Revolution Day – celosvětový happening, který je oslavou dobrého školního jídla a dětem ukazuje, jak jednoduché a zábavné je vařit a jíst zdravě. Byl založen známým šéfkuchařem Jamie Oliverem z Velké Británie a tento rok proběhne v pátek 20. května.

Naše škola se zapojila hned několika způsoby.

Žáci 1. ročníku oboru Hotelnictví a cestovní ruch a Veřejnosprávní činnost se zúčastnili natáčení Skutečně zdravého klipu. Studenti měli vše ve vlastní režii a díky vstřícnosti vedení školy mohli natáčet téměř ve všech jejích prostorách. Jejich Skutečně zdravý klip je doplněn o Skutečně zdravý song od materska.com, který se bude křtít dnes v 16.30 v Cargo Gallery na pražské náplavce.

Jako další prezentaci zdravého a dobrého stravování si studenti 2. ročníku oboru Hotelnictví a cestovní ruch zvolili natočení vlastního banketu pro rodiče a přátele školy, kde si zvolili přípravu upravených receptů italské kuchyně od Jamieho Olivera.

A aby nezůstali pozadu ani naši šikovní kuchaři z učňovského oboru, vybrali si vytvoření návodů na přípravu zdravých snídaní.

Všechny studentské projekty budou brzy ke zhlédnutí na našem webu/blogu.

PŘÍPRAVA ŠKOLNÍCH ZELENINOVÝCH ZÁHONKŮ V LABSKÉ ŠKOLE PARDUBICE

Dnes jsme na popud našich studentů vyzkoušeli novinku – Smoothie. Při dotazu, co by chtěli v našem klubu přidat navíc ke zdravým svačinám, přišli s nápadem ovocného smoothie a ledové tříště. Nakoupili jsme tedy více různého ovoce a začínáme čarovat. Naši žáci si dobroty sami navrhují a připravují. Výroba je zatím ve stádiu zkoušení a ochutnávání, ale myslím, že brzy bude natrvalo zařazena do našeho sortimentu.