Informace k podávání přihlášek a tiskopisy ke stažení

Přihláška ke vzdělávání na střední škole se podává na speciálním tiskopisu, který stanovuje MŠMT.

Za nezletilého uchazeče podává přihlášku jeho zákonný zástupce.

Máte na výběr tři různé způsoby, jak podat přihlášku na střední školy. Pokud podáte přihlášku elektronicky, získáte maximum možných výhod, ale podat přihlášku můžete také po vytištění formuláře z online systému (tzv. výpis) nebo listinným formulářem (tzv. tiskopis).

Elektronicky (s ověřenou elektronickou identitou NIA – nejčastěji Mobilní klíč eGovernmentu a Bankovní identita, případně mojeID nebo další způsoby dle NIA).
Podrobnosti k ověření identity naleznete na identitaobcana.cz nebo info.identitaobcana.cz

Podáním výpisu vytištěného z online systému.

Podáním vyplněného tiskopisu s přílohami.

Vyberte si pouze jednu z možností, ideálně tu první.

• Elektronickou přihlášku bude možné podat od 1.2.2024 do 20.2.2024

Tiskopisy přihlášek na střední školu

Vyplníte klasickou listinnou přihlášku a doručíte ji do každé zvolené školy. Ke každé přihlášce přiložíte všechny přílohy, které daná škola/obor požaduje. Každá přihláška musí mít obory uvedené ve stejném pořadí dle zvolené priority pro přijetí.

Ke každé přihlášce přiložíte listinné kopie všech příloh.

Listinnou přihlášku doručíte se všemi přílohami do každé školy.

Vyplňte přesný název a adresu každé střední školy, kód oboru a jeho přesný název i se zaměřením.

Pozvánka ke zkouškám přijde doporučeným dopisem.

Důležité změny:

• Potvrzení od lékaře je jako samostatná příloha přihlášky (nepotvrzuje se tedy v přihlášce). POZOR, na potvrzení od lékaře musí být správný kód oboru/oborů vzdělání.
  • Určení priority jednotlivých škol.
    Na první místo v přihlášce uvedete nejvíce žádaný obor vzdělání ve vybrané škole.
    Na druhé místo uvedete obor, kam má být vaše dítě přijato, když se nedostane do oboru na prvním místě.
    Na třetí místo uvedete obor, kam má být vaše dítě přijato, pokud se nedostane ani do prvního ani do druhého oboru.
  • Pokud je již podána přihláška do oborů s talentovou zkouškou k 30. listopadu 2023, doplníte do pořadí dle priority i tyto obory vzdělání.

Přihláška ke vzdělávání na SŠ 2024 (PDF, 200 KB)

Přihláška ke vzdělávání na SŠ 2024 editovatelná (XLSX, 27KB)

Hodnocení na vysvědčeních z předchozího vzdělávání (PDF, 136 KB)

Hodnocení na vysvědčeních z předchozího vzdělávání editovatelné (XLSX, 20KB)