Stáže

Karolína

studentka oboru Veřejnosprávní činnost

Na jaře jsme se vydali na seminář do Bad Kissingen.

Zprvu jsem měla strach, co mě čeká, věděla jsem, že se setkáme se spolužáky z německé školy a budeme s nimi probírat společnou historii i budoucnost.

Znělo to tak učeně, ale skutečnost byla úplně jiná. Bavili jsme se sice o historii, ale tak zábavnou formou, že jsme se více smáli, než mluvili.

A výlet do Buchenwaldu a Výmaru? Nezapomenutelné. Hned bych jela zase.

Neváhejte, a pokud máte tu možnost, jeďte!!!

Adéla

studentka oboru Hotelníctví

Milá paní učitelko,
chtěla bych Vám moc poděkovat za krásných 10 dní, které jsme spolu strávili v Německu. Každý den na to vzpomínám a jsem šťastná, že jsem tam byla. Byl to pro mě nezapomenutelný zážitek a jedna z nejhezčích věcí, kterou jsem kdy prožila. Děkuji Vám za to, že jste mi umožnila se stáže zúčastnit, a že jste nám věnovala svůj čas a starala se o nás.
Nikdy na to nezapomenu.
Ještě jednou moc děkuji,
Adéla

Patrik

student oboru Veřejnosprávní činnost

Chcete poznat kulturu a historii Německa? Pak jeďte do Bad Kissingen na seminář během kterého se hravou formou dozvíte spoustu informací a zajímavostí o této zemi.
Setkáte se s německými vrstevníky, oprášíte znalosti němčiny, ale i angličtiny.
Kdybych mohl jet znovu, neváhal bych ani vteřinu!

Radka

studentka oboru Kuchař - ČÍšník

Stáž v Německu pro mne znamenala velkou příležitost.
Příležitost poznat nové lidi, prostředí, zvyky a kuchyni. Během dvou týdnů jsem si v luxusním hotelu Weiβes Ross vyzkoušela práci na pozici recepční, servírky, barmanky, kuchařky a pokojské.
A ve volném času?
Mohla jsem navštěvovat místní wellness, využívat plně všech služeb hotelu a tak jsem se zde cítila i jako host.

Každoročně se naše škola účastní semináře pro žáky českých a německých škol v lázeňském městě Bad Kissingen v Bavorsku. Během týdenního semináře žáci diskutují za přítomnosti tlumočníka o česko-německé minulosti i budoucnosti. Součástí jsou různé workshopy a exkurze. K nejatraktivnějším z nich patří výlet do Výmaru, města velkých německých básníků a filozofů. Dalším zajímavou exkurzí je koncentrační tábor Buchenwald.

Dlouhodobě spolupracujeme s německou školou BSZ Wiesau: Nejméně jednou ročně naši žáci vycestují do Bavorska, kde vykonávají odbornou praxi v restauračních zařízeních. Mají možnost si vyzkoušet práci na různých pozicích: Od pokojské, přes recepční, kuchaře až k číšníkovi. Během stáže se žáci seznamují také s kulturou daného regionu a prohlubují si znalosti jazyka.

Každý rok na jaře také vítáme žáky naší partnerské školy v Pardubicích. Zajišťujeme jim praxi ve spřátelených provozovnách. Setkáváme se s nimi na pracovišti i mimo něj, když jim pomáháme objevovat naše město a seznamujeme je s našimi zvyky. Během dvoudenního jazykového kurzu, který se koná na naší škole, jim pomáháme proniknout do tajů češtiny.