Stáže

1. Stáže pro obor Veřejná správa

Každoročně se naše škola účastní semináře pro žáky českých a německých škol v lázeňském městě Bad Kissingen v Bavorsku. Během týdenního semináře žáci diskutují za přítomnosti tlumočníka o česko-německé minulosti i budoucnosti. Součástí jsou různé workshopy a exkurze. K nejzajímavějším z nich patří výlet do Výmaru, města velkých německých básníků a filozofů a do koncentračního tábora Buchenwald.

https://www.heiligenhof.de/

2. Stáže pro obory Hotelnictví a cestovní ruch, Kuchař-číšník

Dlouhodobě spolupracujeme s německou školou BSZ Wiesau , která nám pomáhá při realizaci stáží pro naše žáky. Nejméně jednou ročně naši žáci vycestují do Bavorska, kde vykonávají odbornou praxi  restauračních zařízení. Mají možnost si vyzkoušet práci na různých pozicích, od pokojské, přes recepční, kuchaře až k číšníkovi. Během své stáže se žáci seznamují také s kulturou daného regionu a prohlubují si znalosti jazyka.

Každý rok na jaře také vítáme žáky naší partnerské školy v Pardubicích na jejich odborné stáži. Zajišťujeme jim praxi v provozovnách, kde také naši žáci vykonávají svoji praxi. Setkáváme se s nimi tedy na pracovišti i mimo něj, když jim pomáháme objevovat naše město, seznamujeme je s našimi zvyky a během dvoudenního jazykového kurzu, který se koná na naší škole, jim pomáháme proniknout do tajů našeho jazyka.

Partnerská škola

https://www.bs-wiesau.de/

Stáže    

https://www.weisses-ross.de/

www.bergstueberl-parkstein.de/

https://hackelstein.de/

https://www.sperber-braeu.de/de/

https://www.hotel-brunner.de/

 

Napište nám

Kontaktní informace

Telefon:702 024 213, 466 412 240
Email: sekretariat@labskaskola.cz
Website: labskaskola.cz

U Josefa 118,
530 09
Pardubice

Rychlé odkazy