Jana Jeřábová
11.4.2019
Hotelnictví a cestovní ruch

V týdnu od 31. 3. do 5. 4. měli vybraní žáci možnost vycestovat do sousedního Bavorska a zúčastnit se semináře ve školícím středisku Der Heiligenhof, které se nachází ve městě Bad Kissingen. Tématem tohoto česko-německého setkání byla společná historie, současnost i budoucnost obou zemí. Žáci diskutovali, vyměňovali si informace a zpracovávali zadané úkoly. V rámci semináře se také konaly dva výlety. A to do koncentračního tábora Buchenwald a do města Výmar, do města kultury přelomu 18. a 19. století a taktéž působiště klasiků Goetha a Schillera. Ve volném čase mohli účastníci sportovat, objevovat krásy místní přírody, jít do lázeňského města či se seznamovat se svými německými spolužáky. Seminář se setkal s velkým ohlasem a již dnes víme, že příští rok pojedeme znovu.

Mgr. Jana Jeřábová