Michaela Vítová
25.1.2019

Ve čtvrtek 24. ledna 2019 se studenti prvního a druhého ročníku oboru Veřejnosprávní činnost vydali na prohlídku úřadu Městského obvodu Pardubice II. Během návštěvy se jim věnovala tajemnice úřadu paní Mgr. Monika Benešovská a pan starosta Mgr. Bc. Radek Hejný. Na začátku byli žáci seznámeni se všemi osmi městskými obvody. Následně prošli organizační strukturu úřadu, na kterém je momentálně zaměstnáno 16 úředníků. Dostali informace o orgánech obce a jejich fungování, výběrovém řízení a platech jednotlivých úředníků. Žáci se dozvěděli, které činnosti obvodu vycházejí ze samostatné působnosti a které z přenesené. Na závěr bylo žákům sděleno, jak funguje datová schránka, která je v nynější době povinná pro všechny instituce, úřady a školy. Zpestřením exkurze bylo pozvání pana starosty do své kanceláře. Návštěva Městského obvodu Pardubice se všem velmi líbila a možná, že i některé žáky inspirovala.