Návštěva magistrátu našeho města

Ve čtvrtek 31. 10. 2019 se žáci 2. ročníku oboru vzdělání Veřejnosprávní činnost vydali na tradiční exkurzi na Magistrát města Pardubic. Na programu byla návštěva Odboru správních agend Magistrátu města Pardubic.  Milá a ochotná paní matrikářka umožnila žákům nahlédnout do matričních knih a sdělila jim celou řadu zajímavostí, např. jaké komplikace se mohou objevit u svateb cizinců v České republice nebo u zápisů a výběru rodných čísel a jmen. Popsala jim svůj pracovní den a upozornila je na to, jaké vzdělání je pro tuto práci požadováno. V druhé části exkurze se žáci přesunuli z oddělení matriky na oddělení občanských průkazů a cestovních dokladů, kde se seznámili s různými zajímavými případy, například s problematikou zabavování falešných dokladů.

Děkujeme zaměstnankyním Magistrátu města Pardubic, díky kterým proběhla tato školní akce v pohodové atmosféře.