Žáci píšou na web

Náš stužkovák

Stužkovací večírek máte jednou za život. Teda pokud ani 3. pokus nevyjde, tak možná i dvakrát, každopádně my doufáme v tu první variantu.

Vzali jsme to zas za trochu jinej konec – to by totiž nebyla 4. HŠVS, aby si to neudělala po svým.  Ale popořadě. Náš stužkovák proběhl v sobotu 2. 11. 2019 v prostorách kavárny Dobrý kafe a jeho tématem bylo, čím budu, až vyrostu. Z Dobrýho kafe se tak stal na jeden večer „pracák“, jak hlásal nápis na dveřích, a kdo šel kolem a nahlédl oknem, ten se asi musel divit, když viděl vojáky, doktorky, uklízečku, letušku, skauta, policistu nebo farmáře.

S přípravami jsme začali asi měsíc předem, kdy se v naší třídě začalo debatovat o tom, co budeme servírovat. Takový to: zařídíme restauraci, kde se o všechno postaraj, není pro nás. Je to už dost ohraný. Tak jsme se ujali vaření sami. Od čeho jsme hotelovka, ne? Každý, kdo mohl, něco málo přinesl z domu a na místě jsme dodělávali jen polévku a hlavní chody – dýňový krém, guláš a řízky s bramborovým a zeleninovým salátem. Jako byly to trochu stresy, co si budem povídat, ale stihli jsme to.

Když přišli učitelé, zasedlo se ke stolu a začali jsme řečnit.  Pak jsme naše kantory současné i minulé trochu potrápili kvízem, kde přiřazovali naše dětské fotky ke konkrétnímu jménu. Po tomhle rozptýlení proběhl malý rautík. Konečně jsme ho zažili i z druhý strany a ne jako personál, jak jsme byli někteří doteď zvyklí.  Zajímavý pocit…

V průběhu večera se zábava rozjela a po slavnostním stužkování proběhly ještě dvě hry.  V té první šlo o hádání jídla, a to poslepu, a v té druhé o napodobení a uhodnutí učitele, později i žáka. Byla to velká sranda.

No a to byl náš stužkovák… Jen závěrem bych měla jedno přání, ať tu maturu dáme všichni bez potíží a neřídíme se motem na stužkách – na čtyřku se sice prochází, ale snad máme na víc, ne?

Maturantka Radka